Компанія

ІНТЕРВ'Ю З СПІВВЛАСНИКОМ КОМПАНІЇ ПРАДЕКС (ТМ PRADEX)

Енергійний ритм сучасного життя призводить до того, що про меблі ми згадуємо і починаємо думати лише в той момент, коли перед нами гостро стає питання про її покупку. Традиційно критеріями вибору стають ціна і якість меблевого виробу, а всі інші фактори не потрапляють у фокус нашої уваги. Саме тому ми вирішили поговорити з Олександром Захаровим - засновником компанії PRADEX, який погодився розповісти нам не тільки про тенденції в світі ротангових меблів, але і позначити основні області, на які варто звертати увагу при покупці плетених виробів.

- ЯК ВИНИКЛА ІДЕЯ СТВОРЮВАТИ МЕБЛІ, І ЧОМУ ВИ ОБРАЛИ ДЛЯ СВОЇХ ВИРОБІВ РОТАНГ?

А.З.: Уявіть, що ви вибираєте для себе меблі. Що ви хочете отримати? Зручну річ, яка прослужить не один рік, не розорить вашу кишеню і буде при цьому радувати око! Штучний ротанг - ідеальний матеріал для того, щоб досягти цих цілей. В основі наших меблів алюмінієвий каркас, який дозволяє створювати будь-які, навіть самі космічні форми, а ротанг, з якого виробляється плетіння, не боїться нічого з того, що зазвичай призводить меблі в непридатність: вологи, ультрафіолету, перепадів температур, грибкових ушкоджень.А ідея робити меблі прийшла, напевно, як і все інше - з життя, особистого досвіду. Я ж так само при покупці меблів стикався з усіма тими проблемами, з якими тепер борюся за допомогою ротанга. (Посміхається)

- ХТО СЬОГОДНІ ОСНОВНИЙ КЛІЄНТ PRADEX? З КИМ НАЙЧАСТІШЕ ДОВОДИТЬСЯ ПРАЦЮВАТИ?

А.З.: У першу чергу, це готелі, ресторани, різного роду зони відпочинку, клуби, spa-центри. Якщо людині потрібно відкрити літній майданчик ресторану до відкриття сезону, значить у нього є чіткі рамки за часом і більш-менш готові критерії, якими він буде керуватися при здійсненні покупки. Для таких клієнтів ми не тільки вибираємо або проектуємо потрібні вироби, а й складаємо схему посадочних місць, і допомагаємо організувати продумане зонування. Все це робиться максимально оперативно.Звичайно, ми працюємо і з приватним замовником, причому підхід до клієнта тут дещо відрізняється. Тут людям, як правило, потрібен час щоб дозріти для покупки: зробити моніторинг всіх меблів на ринку, порівняти, обдумати, іноді навіть спробувати щось інше для того, щоб потім повернутися за меблями з ротангу. Наші меблі найчастіше ставлять в заміські будинки, вілли, котеджі, пентхауси - туди, де необхідним критеріям є надійність, легкість і естетична привабливість.

- ПРО АПАРТАМЕНТИ ВИЩОГО КЛАСУ ВСЕ ЗРОЗУМІЛО, А ЩО СТОСУЄТЬСЯ СТАРИХ ДОБРИХ ДАЧ, ТУДИ НЕ СТАВЛЯТЬ РОТАНГОВИХ МЕБЛІВ?

А.З. : Чому ж, ставлять! Тільки дач в звичному розумінні майже не залишилося. Зараз їх будують заради відпочинку, а не для того, щоб ростити город, як це було раніше. Сьогодні через кризу будується трохи, зате спостерігається колосальний відкладений попит. Перспектива нашого ринку - величезна, по суті, це ціла індустрія предметів садового відпочинку. Але, дозволю собі зауважити, навіть дачники старого гарту, яких стає все менше, беруть ротанг, тому що на сьогоднішній день він поки має найрозумніше співвідношення ціни і якості.

- ВИ СКАЗАЛИ ПРО ТЕ, ЩО ДОПОМАГАЄТЕ КЛІЄНТАМ ПРИДУМАТИ СХЕМУ РОЗСТАНОВКИ МЕБЛІВ У ІНТЕР'ЄРІ. ЯК ЦЕ ВІДБУВАЄТЬСЯ?

А.З. : Часто буває так, що, вибираючи меблі, скажімо, в ресторан, замовник знає тільки загальну кількість посадкових місць, розраховану виходячи із загальної площі приміщення. І тут важливо піти далі і змоделювати реальну ситуацію, в якій за цими столами сиділи б реальні люди. Потрібно зрозуміти, чи буде їм комфортно, чи вистачить простору. Виходячи з цього, визначаються відстань між столом і стільцем, висота і форма підлокітників, товщина подушок в лаунж-зонах, глибина посадки крісел і диванів та інші нюанси.Все це дрібниці, які зводяться до простого вердикту відвідувача «зручно / незручно», і визначають в кінцевому підсумку успішність закладу.Досить поставити себе на місце гостя і стає зрозуміло, наскільки некомфортним може стати обід, якщо сидіти потилицею до потилиці з сусідом, і як складно поспілкуватися зі співрозмовником, якщо навколо вас відпочивають кілька гучних компаній.Головне завдання якраз і полягає в тому, щоб все передбачити і грамотно здійснити зонування.

- У СЛОВОСПОЛУЧЕННІ «ШТУЧНИЙ РОТАНГ» БАГАТЬОХ ЛЯКАЄ ПЕРШЕ СЛОВО. МИ ЗВИКЛИ ДО ТОГО, ЩО, ЯКЩО «НАТУРАЛЬНИЙ», ОЗНАЧАЄ ХОРОШИЙ. ЧИ СТИКАЛИСЯ ВИ З ТАКИМ ПСИХОЛОГІЧНИМ БАР'ЄРОМ У КЛІЄНТІВ?

А.З. : Так, дійсно, ми звикли так міркувати. Але це - не більше, ніж стереотип. Насправді натуральний ротанг має ряд недоліків: набирає вологу і пліснявіє, розсихається, стає ламким і може скрипіти, що навряд чи когось порадує. До того ж він не підлягає локальному ремонту: якщо десь між прутами з'явилися зазори, доведеться купувати новий виріб. Від хімічних засобів вицвітає лоза, та й видалити пил з неї зовсім не просто, адже мочити натуральний ротанг вкрай небажано. Саме тому доглядати за такими меблями без допомоги фахівців практично неможливо: простим шлангом з водою, як у випадку з іншими сучасними матеріалами, не обійтися.Погодьтеся, купуючи меблі, не дуже хочеться приділяти стільки часу і сил догляду за нею.

- А ДОГЛЯД ЗА ШТУЧНИМ РОТАНГОМ, ЯК Я РОЗУМІЮ, ПРОСТІШЕ?

А.З. : Штучний ротанг взагалі не вимагає спеціального догляду, до того ж цей матеріал набагато міцніше натурального, що важливо. Крім того, ми робимо ротанг, з якого плетемо свої меблі, за власною рецептурою і використовуємо при цьому виключно первинну сировину, тому можемо бути впевнені в якості матеріалу на всі сто відсотків.

- ТАК ЧИ ІНАКШЕ, БУДЬ СТІЛЕЦЬ МОЖЕ КОЛИ-НЕБУДЬ ЗЛАМАТИСЯ. ЯК ЛАГОДИТИ ПЛЕТЕНІ ВИРОБИ?

А.З. Найпростіший спосіб - зателефонувати нам. (Посміхається). Крім п'ятирічної гарантійної програми, у нас є також післягарантійна, в рамках якої наші майстри можуть полагодити виріб. Думаю, кожен хоч раз стикався з ситуацією, коли купив меблі і перестав про них думати, а через деякий час виникає необхідність в ремонті. Але що робити, куди бігти і кому дзвонити зовсім незрозуміло. Упевнений, багато хто вже набили шишки на купівлі дешевого «Китаю» і розуміють, про що я говорю.Зараз в Китаї є підприємства і фабрики, що випускають меблі зі штучного ротангу дійсно високої якості, тільки ось по приїзду в Україну їх ціна тут же підскакує в 4 рази. Тому що якісні меблі з ротангу - це, перш за все, цілісна конструкція, а привезти з Китаю цільні вироби завжди буде в рази дорожче, ніж їх розібрані частини. А ось міцність меблів, привезених секційно, вкрай невелика. Особливо це стосується виробів, у яких є «спинка». У місцях стикування часто вириваються трубки, і полагодити такі меблі виявляється складно. Абсолютно звичайна ситуація, коли купуючи дешевий виріб, ви в результаті витрачаєте чималі кошти, намагаючись його полагодити.

- А ПРО ЯКІ ЩЕ ПІДВОДНІ КАМЕНІ ДЕШЕВИХ РОТАНГОВИХ МЕБЛІВ З КИТАЮ ПОТРІБНО ЗНАТИ ПОКУПЦЕВІ?

А.З.: У першу чергу, потрібно сказати про неоднорідну сировину. Саме через неї виріб при першому ж експлуатуванні розсипається. На жаль, використання вторинної сировини, в якої намішані різні пластмаси - найпростіший спосіб економії.Нам доводилося чимало стикатися з випадками, коли дзвонили і просили врятувати такий ротанг. А як його врятуєш? Завжди одна і та ж історія: купив триста стільців, початок сезону - вони вже в мотлох; поставили сто шезлонгів - вони потріскалися за пару місяців. Там матеріал такий, що досить лише злегка натиснути, щоб ротанг луснув. Ще однією популярною мірою зниження собівартості є заміна алюмінієвого каркаса сталевим. Необхідно знати, що це не тільки істотно збільшує вагу вироба, а й робить його абсолютно безпорадним в разі дощу. Там уже ніяка грунтовка не допоможе - вони іржавіють, течуть, і з цим, на жаль, нічого зробити не можна.

- А ЯКИМИ СПОСОБАМИ БОРЕТЬСЯ ЗА ПРОЧНОСТЬ ВИРОБІВ КОМПАНІЯ PRADEX?

А.З.: По-перше, ми завжди використовуємо тільки первинну сировину. Для нас це принципово важливий момент.По-друге, ми завжди використовуємо складну композицію при створенні рецептури полімерної стрічки. Завдяки їй ротанг не деформується при натягу. Це також робить його стійким до перепадів температур, тому наш ротанг ніколи не лусне на морозі.По-третє, ми використовуємо спеціальні добавки, які захищають меблі від ультрафіолету.Крім того, всі вироби PRADEX плетуться не машинами, а реальними людьми, руками.Це по-справжньому ювелірна робота, яка вимагає максимальної зосередженості і залученості в процес. Нам хочеться будувати довгострокові відносини з клієнтом: якщо ми продаємо меблі, значить - ми за неї відповідаємо.Немає речей, які не ламаються, і це потрібно розуміти. Мене завжди дивувала реклама, в якій вам обіцяють ідеальну якість. Це як? Річ є річ, вона може зламатися. Ми робимо якісні меблі, тому ніколи не боїмося говорити, що в разі чого, ми зуміємо її полагодити.

- ВАМ ЧАСТО ДОВОДИТЬСЯ СТИСКАТИСЯ З РЕМОНТОМ ПРОДАНИХ ВИРОБІВ?

А.З.: Вкрай рідко. Нещодавно був цікавий випадок, коли після хорошої вечірки в барі нам довелося приводити до тями половину диванів та крісел. Ми так і не зрозуміли, що з ними робили. Було схоже, що пиляли бензопилою! (Посміхається). Але трагедії в цьому немає. Поламали - полагодили.

- НАМ ВІДОМО, ЩО У КОМПАНІЇ PRADEX Є СВОЯ ДИЗАЙН-СТУДІЯ. ЯКІ ВИРОБИ МОЖНА РОЗРОБИТИ ТАМ?

А.З.: Будь-які предмети меблів і інтер'єру. Нещодавно ми за спецзамовленням зробили витончений лежак-каное і футуристичне крісло-гойдалку. Дуже сміливе та нестандартне замовлення, результат якого по-справжньому порадував і клієнтів, і нас.Іноді замовнику потрібні меблі нестандартних розмірів, забарвлень, форм - це, звичайно, клопітно, але ми шукаємо рішення і компроміси. У підсумку, завдяки нашим зусиллям, народжуються цікаві несподівані моделі, що не може не радувати. Взагалі саме такі історії і стимулюють наш розвиток. Саме завдяки таким клієнтам PRADEX рухається вперед.